Kara Sinek İlaçlaması

Karasineklerden Nasıl Kurtuluruz?

Evlerimizde ve işyerlerimizde sıkça gördüğümüz karasinekler, zararsız canlılar olarak görülse de, aslında oldukça zararlı ve rahatsız edici canlılardır. Çünkü sinekler; su birikintileri, lağım, çöp gibi alanlarda barınıp, genellikle çürümüş yiyeceklerlerle beslenip dolaştıkları yerlere bakteri ve virüs taşırlar.


Karasinek/ Diptera / Housefly

Karasinekler, çok hızlı ürerler. Çöp ve gübre gibi nemli organik madde bulunan yerlere 100-150 tanesi yığın halinde yumurtalarını bırakır. Çıkan larvalar organik maddelerle beslenir ve sıcak havada ortalama 7-8 günde sinek olarak uçar.

Karasineklerden Kurtulma Yolları

1. Temizlik

Karasineklerden kurtulmak veya engellemek için öncelikle, sorunlu bölgeyi temiz tutmak gerekmektedir. Çöpler düzenli olarak boşaltılmalı, tezgah üzeri gibi ıslaklığın kalabileceği yerler mutlaka kurulanmalı, yiyecek artıkları bırakılmamalıdır. Üreme yeri olabilecek alanlar düzenli olarak deterjanlı veya sabunlu su ile temizlenmelidir.

2. Mücadele

Temizliğimizden emin olduktan sonra; yapılacak ilk işlem mücadeledir. Kendinizin piyasadaki ürünler ile sineklerle mücadele edebilmesi ilk aşamalarda mümkün olabilir. Mücadelede başarısız olursanız, profesyonel bir ilaçlama şirketinden yardım almanız gerekebilir.

Mücadele Yöntemleri

– Karanfil yağı ve limonu karıştırarak bir sprey yapabilirsiniz. Bu karışımı kapı girişleri, havalandırma gibi yerlere püskürtün.

– Limon ve portakal kabuklarını rendeleyip evin girişlerine, camlarına koyun. Arada bir geçerken elinizle karıştırın.

– Sinek çok yoğun ise, kapalı mekanda malt sirke kaynatarak, kokusuyla sinekleri kaçırabilirsiniz.

– Etçil bitkiler alarak, sineklerin yakalanmasını sağlayabilirsiniz.

– Piyasada satılan sinek öldürücü spreyleri deneyebilirsiniz.

3. Profesyonel İlaçlama Firmalarından Destek Almak

Özellikle karasinekler, diğer böcek türleri gibi tehlikeli ve zararlı olarak algılanmadığından ihmal edilirler. Ancak karasinekler çok çabuk üreyerek evinizi ve işyerlerinizi istila edebilirler. Bu yüzden ilaçlama firmalarından destek alarak bu durumu önleyebilirsiniz.

1956’dan beri hizmetinizde olan Aras İlaçlama, size her türlü haşerelerde olduğu gibi karasinek problemlerinizde de çözüm vaad ediyor. Bizimle hemen iletişime geçin.

Bizi Hemen Arayın